ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 2009

4 października obchodzimy Dzień Św. Franciszka z Asyżu, który często przedstawiany jest w otoczeniu zwierząt, ze względu na braterstwo ze stworzeniami oraz jego kazania do zwierząt. W tym dniu nasi czworonożni milusińscy również obchodzą swoje święto, Światowy Dzień Zwierząt. Obchodzimy go już od 11 lat, propagując w schroniskach adopcję zwierząt bezdomnych. Schroniska są przepełnione a powodem tego jest niestety brak odpowiedzialności i wyobraźni właścicieli zwierząt, które masowo tam trafiają. W roku 2007 po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt był obchodzony zgodnie z Uchwałą Sejmu RP jako oficjalne święto zwierząt oraz ich miłośników.
Ten szczególny dla naszych małych braci czas, jest okazją do podkreślenia więzi łączącej człowieka ze zwierzętami. Każda istota zasługuje na szacunek i godne traktowanie.
Miesięcznik Cztery Łapy wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. bł. Edmunda Bojanowskiego i Zakonem Ojców Franciszkanów organizuje mszę świętą, na którą serdecznie zapraszamy właścicieli wraz z ich czworonogami.
Początek godzina 14.00 w Warszawie na Ursynowie w kościele na ul. Kokosowej 12.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *