Jak sprawić żeby kot nie rozgrzebywał ziemi z kwiatków doniczkowych?

Koty bardzo lubią bawić się kwiatami doniczkowymi. Niestety nie jest to korzystne dla samych kwiatów.
Szczególnie świetną zabawą dla niektórych kotów jest wygrzebywanie ziemi z doniczki. Zdarza się niestety że potrafią się załatwić do doniczki. Jak temu zaradzić?

Dobrym sposobem są mechanicznie ochraniacze. Można zwyczajnie wyciąć kółko z papieru i sporządzić z niego jakby spódniczkę, zszytą z boku, wokół łodygi kwiatka, tak aby zakrywała ziemię w doniczce. Nie można zapomnieć o zrobieniu dziurek aby ziemia mogła oddychać. Można też zrobić takie ochraniacze z siatki ogrodniczej.
Nie polecam posypywania ziemi kamykami bo kamyki te są ulubioną zabawką. Kot będzie je wybierał i bawił się nimi jak piłeczkami. A tego raczej nie chcemy.

Jeśli to nie pomoże, co gorsza, jeśli kot załatwia się w doniczce, można zastosować odstraszacz w postaci octu. Koty nie lubią zapachu octu i omijają go z daleka. Mało tego zapamiętują to i nawet gdy ocet wyparuje, nie podchodzą do miejsca gdzie był.

Aby ocet nie wylał się do ziemi z kwiatkiem, należy wkopać do ziemi kieliszek, który następnie napełnimy octem.

2 Comments
  1. Weszłam na tą stronę ponieważ poszukiwałam informacji na temat kwasu cytrynowego i jego działania na koty.A to dlatego ,że zauważyłam ogromne zainteresowanie mojej kotki kwasem. próbowała zlizywać kryształki kwasu z torebki ale jej odebrałam,schowałam do szafki do której próbowała się włamywać,szuka tego zapachu i intryguje ją do tego stopnia,że reaguje jak na coś niebywale smakowitego.
    Dlaczego tak jest? Z wpisów wynika,że ten zapach odstrasza.Skoro u nas jest przeciwnie to może jej czegoś brakuje?-w pożywieniu?

  2. Szczerze powiem, że próbowałam chyba wszystkiego, aby koty nie siadały u mnie w kuchni na parapecie przy kwiatach właśnie – ocet niestety też na nie nie działa, moje koty chyba są odporne na wszystko 😉

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *