Obgryzanie kwiatków doniczkowych przez koty - co robić?

Koty uwielbiają trawkę. Gryzą ją zapewne aby poprawić sobie trawienie. Niestety ofiarą tego zwyczaju padają często kwiaty doniczkowe przypominające trawę, czyli takie o długich wąskich liściach.

Dobrym rozwiązaniem jest wysiewanie dla kota trawy. Można ją zasiać z nasion jęczmienia, pszenicy lub zwykłej trawy, które można łatwo kupić. W sklepach dla zwierząt są też gotowe trawki dla kotów w specjalnych pojemniczkach, które trzeba po prostu wyhodować zgodnie z instrukcją.

Niestety nie ma sposobu aby oduczyć kota obgryzania kwiatów doniczkowych. Należy niestety oddać je znajomym. Szczególnie chodzi tu o dracenę, która może być dla kota szkodliwa. Poza tym obgryziony przez kota kwiatek nie wygląda ładnie.

Obgryzanie kwiatków może być również niebezpieczne dla kota. Niektóre kwiaty są wręcz szkodliwe i kot może się zatruć. Kot może się także rozchorować gdy kawałek rośliny przyklei się do przewodu pokarmowego.

Kwiatki jak papirus lub popularna trawka nie są dla kota szkodliwe. Można mu pozwolić go obgryzać. Trzeba się jednak z tym liczyć, że kwiatek zostanie obgryziony do samej ziemi i już nie odrośnie.

Koty raczej nie interesują się kwiatami o dużych mięsistych liściach. Jednak mogą się bawić pnączami, które mogą w skutek tego zmarnieć.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *