• nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Jak sprawić żeby kot nie rozgrzebywał ziemi z kwiatków doniczkowych?

Koty bardzo lubią bawić się kwiatami doniczkowymi. Niestety nie jest to korzystne dla samych kwiatów.
Szczególnie świetną zabawą dla niektórych kotów jest wygrzebywanie ziemi z doniczki. Zdarza się niestety że potrafią się załatwić do doniczki. Jak temu zaradzić?

Dobrym sposobem są mechanicznie ochraniacze. Można zwyczajnie wyciąć kółko z papieru i sporządzić z niego jakby spódniczkę, zszytą z boku, wokół łodygi kwiatka, tak aby zakrywała ziemię w doniczce. Nie można zapomnieć o zrobieniu dziurek aby ziemia mogła oddychać. Można też zrobić takie ochraniacze z siatki ogrodniczej.
Nie polecam posypywania ziemi kamykami bo kamyki te są ulubioną zabawką. Kot będzie je wybierał i bawił się nimi jak piłeczkami. A tego raczej nie chcemy.

Jeśli to nie pomoże, co gorsza, jeśli kot załatwia się w doniczce, można zastosować odstraszacz w postaci octu. Koty nie lubią zapachu octu i omijają go z daleka. Mało tego zapamiętują to i nawet gdy ocet wyparuje, nie podchodzą do miejsca gdzie był.

Aby ocet nie wylał się do ziemi z kwiatkiem, należy wkopać do ziemi kieliszek, który następnie napełnimy octem.

2 Komentarze

  1. Justyna
    Opublikowano 30 maja 2014 o 7:11 | Link

    Weszłam na tą stronę ponieważ poszukiwałam informacji na temat kwasu cytrynowego i jego działania na koty.A to dlatego ,że zauważyłam ogromne zainteresowanie mojej kotki kwasem. próbowała zlizywać kryształki kwasu z torebki ale jej odebrałam,schowałam do szafki do której próbowała się włamywać,szuka tego zapachu i intryguje ją do tego stopnia,że reaguje jak na coś niebywale smakowitego.
    Dlaczego tak jest? Z wpisów wynika,że ten zapach odstrasza.Skoro u nas jest przeciwnie to może jej czegoś brakuje?-w pożywieniu?

  2. Opublikowano 10 lutego 2016 o 11:21 | Link

    Szczerze powiem, że próbowałam chyba wszystkiego, aby koty nie siadały u mnie w kuchni na parapecie przy kwiatach właśnie – ocet niestety też na nie nie działa, moje koty chyba są odporne na wszystko 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

*