• nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Rozszczepienie podniebienia u kotów

Uczulamy opiekunów kotów, których pupile mają przewlekły ropny katar, ropną wydzielinę z nosa i oczu, aby zbadali czy zwierzak nie ma rozszczepu podniebienia.
Często problem taki diagnozuje się jako przewlekłe zapalenie zatok lub koci katar. Żadne leczenie antybiotykowe czy inne nie przynosi rezultatów. Kot i jego opiekun męczą się, podczas gdy schorzenie można zoperować, gdyby zostało zauważone. W wielu przypadkach może się okazać, że przyczyną jest rozszczep podniebienia, którego nikt nie zauważył.

Ostatnio okazało się, że na rozszczep podniebienia cierpią 2 nasze koty. Jednym z nich jest Kubuś, który być może ma dziurę w podniebieniu w skutek upadku z wysokości. Powodowało to ciągłe infekcje u kota i prawdopodobnie utratę oka. Na szczęście problem został zauważony. Kubuś jest już po operacji i jego stan się poprawia.

Smutnym przypadkiem jest Smarkata – kotka 11-letnia, która całe życie męczy się z infekcjami, ropnym wyciekiem z nosa. Biedna kotka ma zwyczaj siedzieć z łebkiem opartym o coś aby nos był w górze, co ułatwia jej oddychanie. Dopiero teraz okazało się, że Smarkata cierpi na rozszczepienie podniebienia.
Oszczędziło by to jej 11 lat cierpienia, gdyby problem został wcześniej zdiagnozowany.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

*