Pomóż ratować koteczkę po wypadku

Pomóż ratować koteczkę po wypadku
W sobotę 23.09.2017r. została znaleziona kotka , powłóczyła tylna łapką. Bardzo miła , młodziutka ale cierpiąca. Zawieziona została do jednej z lecznic weterynaryjnych w Warszawie . Okazało się że uległa wypadkowi .
 
Główka kości udowej “wyskoczyła” z panewki stawu biodrowego. Łapka została ( w narkozie) ustawiona ale niestety nic to nie dało, po krótkim czasie znów “wyskoczyła”. Prawdopodobnie uraz nastąpił już jakiś czas przed znalezieniem koci.
 
Zuzia została zoperowana 26.09.2017r, usunięta została główka kości udowej , dzięki czemu będzie biegała, wskakiwała tu i tam i na pewno nie będzie cierpiała. Wytworzy się staw rzekomy, który doskonale “zastąpi ” poprzedni.
 
Kocia czuje się bardzo dobrze , ma apetyt i bardzo lgnie do człowieka. Koteczka do soboty będzie przebywała w lecznicy mając odpowiednia opiekę. Przy okazji okazało się że koteczka już wcześniej miała złamaną drugą łapkę ale zrosła się i nie sprawia bólu kotce nie ma tez ograniczeń ruchowych.
 
Zuzia już nigdy nie powinna być kotką wychodzącą, kolejny wypadek może zakończyć jej życie tak jak to się dzieje u większości kotków wychodzących.
 
Oczywiście jak to bywa przy tego typu urazach koszty nie są małe. Szacowany rachunek wyniesie ok.1000zł. Koszty poniesione na : repozycja biodra, krew, testy, czipowanie, amputacja główki kości udowej, pobyt, antybiotyki, leki przeciwbólowe.
Jeśli komuś z państwa bliski jest los kotki , bardzo prosimy o  pomoc finansową w pokryciu kosztów poniesionych na pomoc dla Zuzi, która tak dzielnie znosi wszystkie zabiegi,badania. Z pewnością Zuzia jest ogromnie wdzięczna za udzieloną jej pomoc  a tym samym za szansę na dobre życie.
 
nr.Konta 96102010260000160201022938
Tytułem Zuzia
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *