O Fundacji Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS:

KRS: 0000128172

Regon: 010202240-95000000 59-3-963-01013

NIP: 118-12-60-307

Konto bankowe: 96102010260000160201022938

Adopcje

Dla naszych podopiecznych, psów i kotów, szukamy odpowiedzialnych, kochających domów, gdzie będą członkami rodziny. Mamy pewne wymagania, gdyż chcemy aby uratowane przez nas zwierzęta polepszyły swój byt. Zwierzaka odwozimy na miejsce. Obowiązuje umowa adopcyjna.

Leczenie, sterylizacja

Prowadzimy akcję sterylizacji aby zmniejszyć problem bezdomności zwierząt. Znalezione przez nas zwierzęta leczymy, sterylizujemy, szczepimy, odrobaczamy. Współpracujemy z szeregiem lecznic weterynaryjnych w Warszawie.

Edukacja

Prowadzimy edukację na temat ochrony środowiska oraz opieki nad zwierzętami. Szczególnie skupiamy się na rozwiązywaniu problemu bezdomności zwierząt. Propagujemy sterylizację jako najbardziej humanitarny sposób ograniczenia ilości bezdomnych zwierząt.

Sklep

Prowadzimy sklep internetowy, aby zbierać fundusze na potrzeby bezdomnych zwierząt. Asortyment stanowią upominki, sztuka, książki, biżuteria, naturalne mydełka ozdobne. Cały dochód ze sklepu przeznaczony jest na pomoc dla bezdomnych zwierząt.

Fundacja CANIS została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Fundacja działa na terenie Warszawy, chociaż statutowo może również działać na terenie całej Polski. Celem działalności Fundacji jest pomoc bezdomnym zwierzętom, głownie kotom i psom, ale też innym zwierzętom domowym.

Pomagamy zwierzakom niechcianym, zagubionym, wyrzucanym. Widzimy na codzień stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście i staramy się im pomóc.

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS jest organizacją charytatywną.

Wolontariusze działający w fundacji nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia. Fundacja działa pod nadzorem Ministra Ochrony Środowiska.

 

 

 

 

Darowizny na rzecz fundacji podlegają odpisowi podatkowemu.

Konto bankowe Fundacji CANIS:

PKO BP II O/ Warszawa 96 1020 1026 0000 1602 0102 2938

Fundacja Canis nie jest schroniskiem dla zwierząt.

Nasza organizacja zajmuje się głownie akcją sterylizacji kotów i psów aby zapobiegać ich nadmiernemu rozmnażaniu a co za tym idzie bezdomności oraz pomocy kotom wolno żyjącym, zapewnieniu im schronień, leczeniu, dokarmianiu a także uświadamiania ludziom problemu bezdomnych zwierząt.

Pomagamy również w miarę możliwości małym, prywatnym azylom dla psów. W trakcie działalności znajdujemy bezdomne zwierzęta i w miarę możliwości staramy się dać im tymczasowe domy w mieszkaniach naszych wolontariuszy (nie prowadzimy schroniska). Niestety ilość miejsc w domach wolontariuszy jest ograniczona dlatego też nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących pomocy zwierząt. Nie możemy również pozytywnie reagować na każde zgłoszenie telefoniczne osób, które znalazły zwierzę. Z posiadanych środków organizujemy wszechstronną pomoc dla zwierząt. Fundacja Canis współpracuje z kilkunastoma lecznicami weterynaryjnymi na terenie Warszawy, które leczą oraz wykonują zabiegi sterylizacji bezdomnych zwierząt.

W naszych ośrodkach adopcyjnych zapewniamy (w miarę możliwości i wolnych miejsc) czasową opiekę nad bezdomnymi psami i kotami, zwierzętami chorymi i po zabiegu sterylizacji. W ośrodkach adopcyjnych zwierzęta są odpchlane, odrobaczane, szczepione. Szukamy odpowiedzialnych i kochających opiekunów dla domowych kotów oraz psów. Koty nieoswojone z człowiekiem wypuszczamy do ich naturalnego środowiska.

Sklep Fundacji Canis

Upominki, sztuka, książki, naturalne mydełka i wiele innych

Cały dochód dla zwierząt – karma, leczenie, sterylizacje

Zobacz sklep
3 Comments
 1. Dzien dobry,

  na jednym z naszych osiedli mamy problem z duza iloscia bezdomnych kotow. Jako administracja z zarzadem osiedla poszukujemy najlepszego sposobu na powstrzymanie rozmnazania sie kotkow.

  Z informacji jakie mamy od mieszkancow, kotow na osiedlu podobno jest okolo 30-40. Koty sa w roznym wieku poniewaz ten problem jest od poczatku istnienia osiedla czyli od roku 2009.

  Koty sa dokarmiane przez mieszkancow.

  Czy mogliby Państwo nam pomoc w ograniczeniu liczby kotów? Czy wchodzi w grę jakaś grupowa sterylizacja, albo czy maja Państwo jakiś chętnych do adopcji takich zwierzątek?

  Z góry dziękuje za pomoc,

  Administracja ul. Obrzezna 5A-F
  Michał Wróbel

 2. Dzięki Wam moja siostra adoptowała wspaniałego kociaka. Jest oddana i potrafi docenić otrzymaną opiekę 🙂 Cieszę się, że są ludzie, którzy mimowolnie troszczą się o zwierzaczki 🙂

 3. Wiele osób prywatnych, fundacji czy schronisk zamieszcza anonse dotyczące adopcji psów, kotów oraz innych zwierząt na portalach ogłoszeniowych. W przypadku dużych serwisów istnieje wówczas nadzieja, że przynajmniej część bezdomnych zwierząt znajdzie swój dom. Jednym z takich portali jest na przykład Gumtree.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *