PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.

PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.
PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.
 
W jednej z mazowieckich wsi ( ok.100 km.od Warszawy) jest stado ok.pięćdziesięciu kotów. Jak to w stadzie są tam koteczki , kocurki i małe kociaki. Nie sterylizowane , nie kastrowane kilka z nich nie jest w dobrej formie. Zapewne słabe i chore nie przeżywają bo było by ich znacznie więcej. Kobieta na której terenie stadko zamieszkuje karmi czym ma. Nie chodzi z nimi do lekarza, nie odrobacza. Tak po prostu jak żyją to żyją , jak zachorują to umierają.
 
Z pewnością  nikt na terenie posesji nie znęca się nad kotami, nie dokucza im , nie przegania, co można stwierdzić na podstawie zdjęć i relacji od osób będących na miejscu. Nie wiadomo jednak jakie są ich losy kiedy chodzą po okolicy.
 
Opiekunka nie wie ile ich jest dokładnie , twierdzi że ponad pięćdziesiąt. Stadko powiększa się , nie dość że mnożą się, również są podrzucane przez okolicznych mieszkańców.
 
Fundacja Canis zobowiązała się przede wszystkim zapobiec dalszemu rozmnażaniu się kotów, leczeniu . W razie potrzeby wspomóc karmą. Obecnie karmę dostarczają osoby które “odkryły” miejsce bytowania kociego stadka. Na dzień dzisiejszy wysterylizowanych zostało czternaście kotek w tamtejszej pobliskiej lecznicy weterynaryjnej. Lekarze tej ze lecznicy dali rabat na wykonanie sterylizacji ( 90 zł) i kastracji( 70 zł) kotów. Nie ma możliwości aby kotki i kocurki po operacji przebywały w lecznicy tak więc osoby zaangażowane w pomoc kotom przechowują je u siebie na czas do wypuszczenia ich w miejsce gdzie przebywały.
 
Kilka kotów zostanie przywiezionych do Warszawy na badania, leczenie. Będą przebywały w lecznicy i jeżeli znajdziemy dla nich dobre domy będą mogły być adoptowane. Mamy nadzieję, ze opiekunka stadka nie będzie robiła problemów w przeprowadzeniu akcji pomocowej. Niestety  przy drugim spotkaniu nie bardzo już chciała oddawać kotki do sterylizacji nie wyjaśniając dlaczego, może obawiała się ze zrobi im ktoś krzywdę i mamy nadzieje, ze to było przyczyną a nie po prostu tzw. widzimisie. Została jednak przekonana aby dać kotki .
 
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile wyniosą całe koszty, które Fundacja poniesie aby pomóc kociemu stadu. Na dzień dzisiejszy mamy do zapłacenia za 14 kotek 1260 zł. Jak to bywa w takich sytuacjach , bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla przedstawionych kotów, państwa pomoc jest  bardzo, bardzo potrzebna. Przeważnie w takich sytuacjach otwierają się ludzkie serca i udaje się zebrać choć by część potrzebnych pieniędzy . Mamy ogromną nadzieję, że i tym razem tak będzie. Niestety w tym roku wpłaty z 1% są nie wielkie , tym bardziej pomoc jest potrzebna.
 
Bardzo będziemy wdzięczni za udostępnienie/przesłanie tej wiadomości znajomym.
 
Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis 96102010260000160201022938 proszę dopisać ” 50 KOTÓW”. Będziemy na bieżąco informować o postępach w działaniu.
 
Również robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym www.sklep.canis.org.pl  pomogą państwo  w opłaceniu poniesionych kosztów.
Gorąco zapraszamy.
 
Danuta Skarbek
 
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *