Operacja Oresta- prosimy o wsparcie

Operacja Oresta- prosimy o wsparcie
Piesek Orest został zoperowany 28.03.2017r.. Jak się okazało łapka pieska była w stanie tragicznym.
Kiedyś ( nie wiemy jak dawno) Oresta łapka była zmiażdżona prawdopodobnie przez samochód i tak zrosły się drobiny kości w jedną całość. Nastąpił zanik końcówek “paluszków”. Była bardzo duża obawa że kiedy śruba będzie wkręcana kość może się rozsypać . Jeżeli tak to co lepsze amputacja czy pozostawienie łapki w stanie dotychczasowym ? Nie sposób było odpowiedzieć na te pytania, wątpliwości, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu , doświadczeniu lekarza operującego Orest  ma łapkę. Operacja była bardzo ciężka i trwała ok. 3 godzin. Na szczęście krążenie i unerwienie w łapce było dobre tak że rokowania pooperacyjne są dobre. Piesek bardzo dobrze zniósł operację , dostaje antybiotyk i leki przeciwbólowe. Łapka jest w gipsie.
W poniedziałek 03.04.2017 r. będzie pierwsza kontrola pooperacyjna. Zostanie zdjęty dotychczasowy gips  w celu sprawdzenia miejsca operowanego , ew. dodatkowe rtg. i założenie nowego gipsu. Przy okazji operacji łapki Orest został wykastrowany. Tak bardzo nie chce już wracać do lecznicy, tak bardzo, bardzo chce być już w domu z człowiekiem.
Dotychczasowe koszty ( nie wliczając poniedziałkowej kontroli) wynoszą 3600 zł. W tym operacja łapki (arthrodeza), kastracja, znieczulenie wziewne, badania ( krew, USG, echo serca, rtg), antybitykoterapia, doby szpitalne, materac ortopedyczny).
Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom w pomoc dla Oresta zebraliśmy( wpłaty na konto) kwotę 1275.51 zł.
Z całego serca dziękujemy wszystkim  darczyńcom .
 
Pozostała do zapłaty jeszcze spora suma tak że nasza prośba o wpłaty dla Oresta jest nadal bardzo aktualna.
Każda złotówka jest bardzo cenna a powiedzenie “Krople tworzą oceany” w przypadku zbiórki na leczenie łapki Oresta jest jak najbardziej zasadne.
Przed psiakiem jest wiele lat życia więc sprawmy aby było jak najlepsze !!!
Nr.konta 96102010260000160201022938 Tytułem Orest.
 
3.04 Orest znalazł dom jednak koszty operacji oraz kontroli lekarskich ponosi Fundacja Canis, a są to koszty niemałe. Dlatego nadal prosimy o pomoc. 
Nieustannie dziękujemy wszystkim darczyńcom i wszystkim którym los psiaka nie był i nie jest obojętny. W dalszym ciągu prosimy o wpłaty na pokrycie kosztów leczenia łapki Oresta. Przypominamy nr.konta 9610260000160201022938
 
Zdjęcia Oresta tuż po operacji , był jeszcze senny i z pewnością zmęczony .
W załączniku jest również wypis pooperacyjny
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *